| Brand Name: | HLDRILL |
| Model Number: | Y26 Hand Held Rock Drill |
| MOQ: | 10PCS |
| Price: | Please contact us |
| Payment Terms: | T/T |
| Supply Ability: | 3000 PCS Per month |
| Net Weight | 26 kg |
| Impact Energy (at 5.0 bar) | ≥ 48 Joules |
| Drilling Diameter Range | 34 mm - 42 mm |
| Max Drilling Depth | Up to 5 meters |
| Working Pressure | 4 - 5 bar(e) |
| Impact Frequency | ≥ 27 Hz (at 5.0 bar) |
| Shank Size Options | H22 x 108mm / H25 x 108mm |
| Operating Temperature | -30ºC to +50ºC |